Hírek
2021. Április 02. 15:36, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció:
Változik a meteorológiai szolgálat UV-figyelmeztetése
Változik az Országos Meteorológiai Szolgálat UV-sugárzás jelző rendszere: mostantól regionális bontásban adják ki a figyelmeztetést, illetve a riasztást.
A meteorológiai szolgálat csütörtökön a honlapján közölte, hogy április elsejétől az eddigiekhez képest jobb területi elosztásban, Magyarország hét statisztikai régiójára adják ki az UV-figyelmeztetést.
Korábban akkor adták ki az UV-figyelmeztetést, ha az előrejelzett UV index Magyarország területének legalább 50 százalékán elérte a 7,5 értéket vagy Magyarország két félterületének (Dunántúl és a Dunától keletre eső terület) bármelyikének 50 százalékán elérte a 7,5 értéket.
Mostantól Magyarország hét statisztikai régiójára (Nyugat-Dunántúl, Közép-Dunántúl, Dél-Dunántúl, Pest és Budapest, Észak-Magyarország, Észak-Alföld, Dél-Alföld) adják ki az UV-figyelmeztetést. Ha az előrejelzett UV-index egy adott régió területének legalább 50 százalékán eléri a 7-es értéket, akkor nagyon erős UV-sugárzásra adnak ki figyelmeztetést, ha pedig ez az érték eléri a 8-at, akkor extrém riasztást ad ki a meteorológiai szolgálat.
Az UV-index napi maximum előrejelzésének legmagasabb, legalacsonyabb és átlagos régiós értékeinek térképes megjelenítése továbbra is elérhető a www.met.hu/idojaras/humanmeteorologia/uv-b/orszagos_elorejelzes oldalon - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 03. 15:00, kedd | Belföld
AM: sonkától a tojásfestékig, átfogó Nébih ellenőrzés zajlik egészen húsvétig
Március 2-án indul az idei tavaszi szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés, melyet Tállai András az Agrárminisztérium (AM) parlamenti államtitkára rendelt el.
2026. Március 03. 13:00, kedd | Belföld
Stratégiai jelentőségű nemzetközi megállapodásokat kötött a 4iG
4iG hosszú távra szóló, stratégiai jelentőségű nemzetközi együttműködéseket és keretmegállapodásokat kötött hétfőn Budapesten.
2026. Március 03. 11:00, kedd | Belföld
Barátság kőolajvezeték - Az ukrán elnök reagált az Orbán Viktor által bemutatott műholdfelvételekre
Zelenszkij azt mondta, hogy a csővezeték a föld alatt van, hogyan látná Orbán műholdról, hogy sérült-e?
2026. Március 03. 07:17, kedd | Belföld
Orbán Viktor: mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani
Mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani: a bevándorlást igenis meg lehet állítani, a gyerekeket és a családjainkat meg lehet védeni - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Sopronban.

