Városlista
2026. április 18, szombat - Andrea

Hírek

2016. Október 04. 10:15, kedd | Helyi
Forrás: Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság

Tolnában is a katasztrófavédelem veszi át a kéményseprést

Tolnában is a katasztrófavédelem veszi át a kéményseprést

Október 1-jétől Tolna megyében is a katasztrófavédelem kéményseprőipari szervezeti egysége veszi át a kéményseprési feladatokat.

A korábban megváltozott szabályozás értelmében a katasztrófavédelem kéményseprőipari szerve 2016. július 1-jétől fokozatosan veszi át az ingyenes lakossági szolgáltatást azokon a településeken, ahol addig a katasztrófavédelem által kijelölt közérdekű szolgáltató biztosította az átmeneti ellátást, továbbá ott, ahol az önkormányzat felmondta a közszolgáltatási szerződését.

A lakossági kéményseprést érintő változások közül a legjelentősebb, hogy ingyenessé vált a lakosság körében végzett szolgáltatás, függetlenül a szolgáltatótól. Átalakulás zajlott a szolgáltatói oldalon is, hiszen a katasztrófavédelem kéményseprőipari szerve július elsejétől az ország 1835 településén kezdte meg működését, ezeken helyeken a szervezetnél alkalmazott kéményseprők végzik a lakossági sormunkát. Mától Tolna megyén kívül teljes Zala megye és Baranya kilenc települése is ebbe a körbe tartozik majd, ami országosan immár 2 millió 75 ezer 160 kémény ingyenes ellenőrzését és tisztítását jelenti.

Bővebb információért keresse fel a kéménysepréssel foglalkozó weboldalunkat:

http://kemenysepres.katasztrofavedelem.hu/

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 17. 11:20, péntek | Helyi

Mit ér az ember? - interaktív előadás lesz a Dombóvári Művelődési Házban

Mikortól ember az ember? Miben rejlik az emberi élet értéke? Van-e olyan, hogy egyik ember élete értékesebb egy másikénál? - Többek közt ezekre a kérdésekre keresik a választ a Dombóvári Művelődési Házban.

2026. Április 15. 00:00, szerda | Helyi

A Dombóvári Szuperinfó legújabb száma oldalunkon már olvasható

Ha szeretné rendszeresen és mielőbb megkapni újságunkat online postaládájába, iratkozzon fel email címével az alábbi oldalon:

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.

2026. Április 07. 11:33, kedd | Helyi

Veszettség elleni eboltást tartanak Dombóváron

Dombóváron az ebek 2026. évi veszettség elleni kötelező védőoltása az alábbi helyeken és időpontokban történik: