Hírek
2017. Március 27. 05:01, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Sok napsütés várható a héten
Hűvösebben indul a hét, a leghidegebb órákban mínuszok is lehetnek, a maximumok 15 Celsius-fok körül alakulnak, de napsütéses, száraz idő lesz a jellemző, a hét végére ismét 20 fok fölé emelkedik a hőmérséklet
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálatnak vasárnap az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.
Hétfőn túlnyomóan derült lesz az ég és csak kevés gomolyfelhő zavarhatja a napsütést. Csapadék nem várható. A legalacsonyabb hőmérséklet általában mínusz 4 és plusz 1 fok között valószínű, de a fagyzugos helyeken hidegebb is lehet. A legmagasabb hőmérséklet 13 és 15 fok között alakul.
Kedd reggelre foltokban köd képződhet, de napközben derült időre lehet számítani, csapadék nélkül. A minimumhőmérséklet általában mínusz 2 és plusz 3 fok között alakul. Napközben 17-21 fokig melegszik a levegő.
Szerdán kezdetben napos időre lehet számítani. Késő délutántól északkeleten, északon többfelé megnövekszik a felhőzet, és egy-egy zápor is előfordulhat. Emellett sokfelé megélénkül, északon helyenként meg is erősödik a szél. A leghidegebb órákban 0-5 fok lehet, a fagyzugokban várható gyenge fagy. A nappali maximumok 19 és 23 fok között alakulnak.
Csütörtökön többfelé megerősödik a szél, viszont napsütés várható, főként keleten fordulhat elő néhol záporeső. A legalacsonyabb hőmérséklet 3 és 8, a legmagasabb hőmérséklet 15 és 20 fok között valószínű.
Pénteken napos, száraz időre lehet számítani, de még többfelé megélénkül, főként északnyugaton helyenként meg is erősödik a szél. A leghidegebb órákban 1-7 fok lehet. Napközben 16-21 fokig melegszik a levegő, északkeleten hűvösebb lesz.
Szombaton, április elsején napos időre van kilátás, csapadék nem valószínű. A legalacsonyabb hőmérséklet 3 és 8, a legmagasabb hőmérséklet 18 és 23 fok között valószínű.
Vasárnap főként délen és nyugaton várható szórványosan eső, zápor, néhol zivatar. A leghidegebb órákban 4-10 fok lehet. Napközben 18-23 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.

