Városlista
2025. december 10, szerda - Judit

Hírek

2018. Szeptember 22. 05:02, szombat | Belföld
Forrás: mti

Saját gyerekeit erőszakolta rendszeresen a rendőrgyilkoság miatt is elítélt férfi

Saját gyerekeit erőszakolta rendszeresen a rendőrgyilkoság miatt is elítélt férfi

Több ember - köztük egy rendőr - megölése miatt életfogytiglani szabadságvesztésre ítéltek, majd a börtönből feltételes kedvezménnyel szabadult…

Szexuális erőszak gyanújával a Heves Megyei Főügyészség indítványára letartóztatták azt a férfit, akit a rendszerváltás előtti évtizedek egyik ismert gyilkossági ügyében társtettesként, több ember - köztük egy rendőr - megölése miatt életfogytiglani szabadságvesztésre ítéltek, majd a börtönből feltételes kedvezménnyel szabadult - közölte pénteken a megyei főügyész az MTI-vel.

Szalóki Zoltán tájékoztatása szerint az úgynevezett Soós-ügyben 1980-ban életfogytiglani szabadságvesztésre ítélt férfi - akinek egykori társait kötél általi halálra ítélték és még abban az évben kivégezték - 2000-ben feltételes kedvezménnyel szabadult. Hét évvel később újra bíróság elé állították vagyon elleni bűncselekményeket elkövetése miatt, melyekért felfüggesztett szabadságvesztést kapott.

Tavaly őszig Tarnaszentmiklóson lakott élettársával, akivel közösen nevelték két kiskorú gyermeküket: egy fiút és egy lányt. A gyanú szerint az 59 éves férfi a gyermekeket többször megerőszakolta a falu egy lakatlan, romos házában, ezért ellene tizenkettedik életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett szexuális erőszak miatt indult eljárás. Az élettársi kapcsolat felbomlása után Győr-Moson-Sopron megyébe költözött, ahol elfogták és őrizetbe vették. Gyermekei ez év áprilisától nevelőszülőknél élnek.

A megyei főügyészség azért kezdeményezte letartóztatását, mert feltételezhető, hogy szabadlábon hagyása esetén megszökne, elrejtőzne, valamint a büntetőeljárásban résztvevők - különösen a sértettek és a vele hozzátartozói viszonyban álló tanúk - megfélemlítésével vagy jogellenes befolyásolásával veszélyeztetné a bizonyítást, illetve újabb bűncselekményt követne el - fogalmazott Szalóki Zoltán, megjegyezve: a jelenlegi eljárás tárgyát képező bűncselekmények büntetési tétele öt évtől tizenöt évig terjedő szabadságvesztés.

Címkék: erőszak, rendőr

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 09. 06:36, kedd | Belföld

Erdogan: kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat

Kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat - jelentette ki a török köztársasági elnök hétfőn Isztambulban.

2025. December 09. 06:35, kedd | Belföld

Hegyi Zsolt: 2029-ig teljesen megújul a szentendrei HÉV

Hegyi Zsolt: 300 milliárd forintból teljesen megújul a szentendrei HÉV

2025. December 08. 07:48, hétfő | Belföld

Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a héten is

Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a jövő héten is, de marad a borult, párás, gyakran ködös idő, néhol szitálás is várható.