Hírek
2021. Március 11. 12:09, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Nyitva maradnak az optikák a lezárás idején is
Az optikák a koronavírus-járvány miatti lezárás idején is nyitva maradnak - tájékoztatta a Magyar Látszerész Szövetség szerdán az MTI-t.
Azt írták, hogy az optikai szaküzletek a magánegészségügy speciális részét képezik, így a szigorítások ellenére zavartalanul működhetnek. Nem kell tehát aggódnia annak, akinek látásproblémája vagy szemészeti panasza adódik a közeljövőben.
Lehetőség nyílik szemüvegjavításra, látásellenőrzésre, a kontaktlencsét viselők kontrolljára. Ha helyben orvosolható a probléma, az optikus szemüveget készít, ha szükséges, akkor szemészeti osztályra küldi az érintettet.
Kiemelték, hogy az optikai szaküzletekben továbbra is minden lehetséges módon - maszkviseléssel, távolságtartással, fertőtlenítéssel - védekeznek a koronavírus-járvány terjedése ellen.
További információk a Magyar Látszerész Szövetség honlapján találhatók - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 10. 07:12, szerda | Belföld
Navracsics Tibor szerint a kormány ott áll az önkormányzatok mögött
A kormány ott áll az önkormányzatok mögött, ha nehézségek állnak elő - mondta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden Budapesten, a vis maior támogatások odaítéléséről szóló okiratok átadásán.
2025. December 10. 07:10, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország az ukrajnai háború lezárását követő új világgazdasági korszakra készül
2025. December 10. 07:05, szerda | Belföld
Trump szerint nem ígért pénzügyi védőpajzsot Orbán Viktornak
A magyar miniszterelnök egy hónapja azt mondta, hogy megállapodott Trumppal egy 10-20 milliárd dolláros védőpajzsról, Trump szerint viszont ő nem tett erre ígéretet.
2025. December 09. 06:36, kedd | Belföld
Erdogan: kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat
Kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat - jelentette ki a török köztársasági elnök hétfőn Isztambulban.

