Hírek
2011. Szeptember 05. 14:13, hétfő |
Külföld
Forrás: OrientPress
Még mindig eladói nyomás van a piacokon
Folytatódott reggel az erős eladói nyomás a tőzsdéken, az ázsiai részvénypiacok követték a pénteki New York-i lejtmenetet amit ezúttal a gyenge amerikai foglalkoztatási adat váltott ki.
Ma a New York- i tőzsdén nincs kereskedés ünnepnap miatt, de ezen a héten újabb beszámolók érkeznek majd várhatóan azt mutatva, hogy az amerikai nem mezőgazdasági szektorban továbbra sem keletkeznek új munkahelyek.
A legutóbbi adatok szerint augusztusban nem bővült a foglalkoztatottság Amerikában, ezzel további nyomás került a Fed-re az amerikai gazdaság élénkítésével kapcsolatban. A munkanélküliségi ráta változatlan maradt 9,1 százalékon, ez és az összeomló befektetői bizalom pedig egyre nagyobb nyomást gyakorol az amerikai elnökre, hogy elősegítse újabb munkahelyek megteremtését.
A kockázatkerülés megint az arany és a kötvénypiac felé tereli a befektetőket reggel. Tovább esett emiatt az olaj ára is annak ellenére, hogy ismét erős hurrikán éri el a Mexikói öböl térségét, és egy újabb is kialakult az Atlanti óceánon. New Orleansnak olyan részeit fenyegeti ismét a vihar, amelyeket még mindig nem sikerült helyreállítani a hat évvel ezelőtti pusztítás óta. Közben Japán nyugati partjain több tucat halálos áldozatot követelt a Talas tájfun ami óriási közlekedési fennakadásokat és pusztító földcsuszamlásokat okozott.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 03. 16:00, kedd | Külföld
Kínai külügyminiszter: a világ nem térhet vissza a \"dzsungel törvényéhez\"
2026. Március 03. 08:00, kedd | Külföld
Robert Fico találkozót javasol az Európai Bizottság elnökével a Barátság kőolajvezeték ügyében
Robert Fico találkozót indítványoz Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével a Barátság kőolajvezetéken történő tranzit újraindításáról
2026. Március 03. 07:39, kedd | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: a nagy hullám még hátravan
A \"nagy hullám még hátravan\" az Irán elleni offenzívából Donald Trump amerikai elnök szerint, aki hétfőn a CNN amerikai hírtelevíziónak nyilatkozva úgy fogalmazott: \"még nem is kezdték el igazán keményen ütni őket\".

