Városlista
2025. december 8, hétfő - Mária

Hírek

2012. Április 17. 14:01, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Kész a lista - idén nyolcezer lakást vesz meg az eszközkezelő

Kész a lista - idén nyolcezer lakást vesz meg az eszközkezelő

Hétfőig kellett elkészülniük a bankoknak azzal a listával, amely a kényszerértékesítésre szánt ingatlanok körét tartalmazza.

Ezek a lakások, házak azok, amelyeket a Nemzeti Eszközkezelő megvásárolhat. A NET várhatóan április végén, május elején köti meg az első adásvételi és bérleti szerződéseket – írja a Magyar Hírlap.

Az eszközkezelő által működtetett programhoz mind a deviza-, mind a forintalapú jelzálogkölcsön-szerződéssel rendelkező hiteladósok csatlakozhatnak, függetlenül attól, hogy a kölcsönt lakásvásárlásra vették fel, vagy az szabad felhasználású volt. A kormány és a bankszövetség tavaly decemberi megállapodásának értelmében az idén nyolcezer ingatlant vásárol meg az eszközkezelő, aminek feltételeit a kabinet biztosítja. A NET közölte, ez idő alatt az érintettek lakhatása nincs veszélyben, mert a hitelező a végrehajtási eljárást felfüggeszti. Mint ismeretes, a hitelező pénzügyi intézmény a már felmondott szerződés fedezetéül szolgáló ingatlant kényszerértékesítésre jelölheti. A döntésről a hitelező levélben értesíti a hiteladóst, illetve a zálogkötelezettet.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld

A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál

Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál

2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld

Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére

Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.

2025. December 06. 08:48, szombat | Belföld

Orbán Viktor szerint Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók győzelemre állnak

Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók pedig győzelemre állnak - jelentette ki a miniszterelnök pénteken Budapesten.

2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld

3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom