Városlista
2026. március 3, kedd - Kornélia

Hírek

2017. November 20. 07:31, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Kérdésekre és azonnali kérdésekre válaszol a kormány

Kérdésekre és azonnali kérdésekre válaszol a kormány

Az Országgyűlés ma véget érő ülésén a képviselők kérdéseket és azonnali kérdéseket tesznek fel a kormány tagjainak.

Az ülésnap délelőtt 11 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, amit a kérdések másfél, az azonnali kérdések pedig egy órában követnek.

A parlament honlapján elérhető információk alapján a kormánypárti padsorokból Bene Ildikó (Fidesz) arról kérdezi majd az emberi erőforrások miniszterét, hogy bővül-e a lombikprogram támogatása.

Az ellenzéki oldalról a szocialista Kiss László arról faggatja a nemzeti fejlesztési minisztert, hogy mikorra készül el az M0-ás körgyűrű északi szakasza.

A jobbikos Szávay István Semjén Zsolt nemzetpolitikáért felelős miniszterelnök-helyettest arról kérdezi, hogy a kormány mikor kezdi el a Trianon 100. évfordulójára való felkészülést, míg az LMP-s Hadházy Ákos az emberi erőforrások miniszteréhez "Romokban a nyelvoktatás" címmel fordul.

Az Országgyűlés ülése napirend utáni felszólalásokkal ér véget.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 03. 11:00, kedd | Belföld

Barátság kőolajvezeték - Az ukrán elnök reagált az Orbán Viktor által bemutatott műholdfelvételekre

Zelenszkij azt mondta, hogy a csővezeték a föld alatt van, hogyan látná Orbán műholdról, hogy sérült-e?

2026. Március 03. 07:17, kedd | Belföld

Orbán Viktor: mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani

Mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani: a bevándorlást igenis meg lehet állítani, a gyerekeket és a családjainkat meg lehet védeni - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Sopronban.

2026. Március 02. 16:00, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön

Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön, de több arab országban nem javasolják az elindulást a határátkelők felé

2026. Március 02. 13:23, hétfő | Belföld

Április 10-ig meg kell érkeznie a pedagógusok extra juttatásának

Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár közösségi oldalán közzétett videóban jelentette be, hogy a kormány korábbi vállalásának megfelelően a pedagógusok márciusban egyszeri többletjuttatásban részesülnek.