Városlista
2025. december 8, hétfő - Mária

Hírek

2019. Január 31. 10:05, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - fotó: katasztrófavédelem

Karbantartással megelőzhető a szén-monoxid-mérgezés

Karbantartással megelőzhető a szén-monoxid-mérgezés

Karbantartással, illetve a levegő folyamatos cseréjének biztosításával megelőzhetők a szén-monoxid-mérgezések

- hívta fel a figyelmet Dóka Imre, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) helyettes szóvivője szerdán az M1 aktuális csatorna esti műsorában. Mint mondta, nagy problémát jelent, hogy az új nyílászárók már nem tartalmaznak légréseket, amelyek a folyamatos levegőcserét biztosítják, így nagyobb esélye van a szén-monoxid-mérgezésnek. A szóvivő az új lakásba költözőknek azt javasolta, hogy szakemberrel nézessék át a nyílt lánggal üzemelő konvektort, kazánt.

Elmondása szerint tavaly 609 szén-monoxid-mérgezéses esethez riasztották a tűzoltókat, és tízen haltak meg a színtelen, szagtalan gáz levegőbe kerülése miatt. Megjegyezte, hogy a szén-monoxid-érzékelő beszerelése ugyan felhívja a figyelmet a veszélyre, de a problémát nem oldja meg, ezért a berendezések karbantartása rendkívül fontos.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 08. 07:48, hétfő | Belföld

Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a héten is

Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a jövő héten is, de marad a borult, párás, gyakran ködös idő, néhol szitálás is várható.

2025. December 08. 07:47, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia a török tárgyalások fő pontjai

Törökországgal minden évben áttekintjük a legfontosabb kérdéseket, a mostani tárgyalások négy fő pontja a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia

2025. December 08. 07:43, hétfő | Belföld

Nagy István: a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült

Az éghajlatváltozás okozta kihívások és a járványok ellenére a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült - jelentette ki az agrárminiszter a Facebook-oldalára feltöltött vasárnapi videójában.

2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld

A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál

Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál