Hírek
2019. November 13. 16:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Ipari hasznosulása is van az első magyar műholdnak
Magyarország nemcsak képes önállóan megépíteni egy teljes műholdat, hanem annak ipari hasznosulását is meg tudja találni
- mondta Horváth Gyula, az első magyar műhold, a MASAT-1 fejlesztője, és az erre a technológiára alapuló C3S Elektronikai Fejlesztő Kft. ügyvezetője szerdán az M1-en.
Az Év Üzletembere díjjal múlt csütörtökön elismert fejlesztő hozzátette: jelenleg már olyan, a világ vezető, űripari tevékenységet végző szervezeteinek fejlesztenek műholdakat, mint az Európai Űrügynökség.
Hangsúlyozta: a cégét rendszeresen megtalálják ipari szereplők, amelyek olyan kihívásokkal küzdenek, amelyekre a magyar megoldások segítséget tudnak nyújtani.
Emlékeztetett: 2012-ben indították útnak a MASAT-1 műholdat, amely mindössze egy liter térfogatú és egy kilogramm tömegű, és teljes műhold-funkcionalitással rendelkezik.
A műsorban elhangzott, hogy az Az Év Üzletembere program közel másfél évtizede mutat be olyan hazai üzletembereket, akik sikereikkel előremutató gazdasági és társadalmi változásokat érnek el. Az idei versenyen a bírálóbizottság azokat a vállalkozókat kereste, akik egyedi és innovatív megoldásaikkal készek magasabb szintre emelni vállalkozásaikat, miközben felelősséget vállalnak cégük társadalmi és környezeti hatása iránt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.

