Hírek
2018. Április 19. 09:45, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Harmadával csökkent a balesetek száma a vasúti átjárókban
Az első negyedévben - az előző negyedév adataihoz képest - harminchárom százalékkal, huszonhétről tizennyolcra csökkent az ütközések, gázolások száma a vasúti átjárókban - közölte a MÁV csütörtökön az MTI-vel.
A közlemény szerint idén március végéig egy halálos, egy súlyos és öt könnyű sérüléssel járó baleset történt, mindegyik jól működő sorompóval biztosított átjáróban.
Tavaly a MÁV és a MÁV-HÉV pályahálózatának vasúti-közúti kereszteződéseiben összesen 99 ütközés és gázolás történt, ebből 16 a HÉV átjáróiban.
Az ütközések, gázolások kivétel nélkül a közúton közlekedők gondatlanságából, figyelmetlenségéből következtek be; vasúti berendezés meghibásodásából eredő baleset több mint hét éve nem történt - tették hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 09. 06:36, kedd | Belföld
Erdogan: kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat
Kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat - jelentette ki a török köztársasági elnök hétfőn Isztambulban.
2025. December 09. 06:35, kedd | Belföld
Hegyi Zsolt: 2029-ig teljesen megújul a szentendrei HÉV
Hegyi Zsolt: 300 milliárd forintból teljesen megújul a szentendrei HÉV
2025. December 09. 06:33, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint a migráció kérdése fontos lesz az áprilisi választáson
2025. December 08. 07:48, hétfő | Belföld
Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a héten is
Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a jövő héten is, de marad a borult, párás, gyakran ködös idő, néhol szitálás is várható.

