Hírek
2014. Szeptember 18. 09:32, csütörtök |
Helyi
Forrás: dr. Kriston Vízi József
Gábor Sándor mutatta be bonbon különlegességeit a Hungarikum Akadémián
A Hungarikum Szövetség Hungarikum Akadémiája 2014. szeptember 17-én tartotta ősz-nyitó ülését.
A sűrű programot felvonultató munkanapon száz fő vett részt, alkotóan közreműködve az úgynevezett Hungarikum-törvény jelenlegi helyzetének áttekintése és formálása céljával.
Helyszínként az Újpesti Önkormányzat, Díszterme, majd délidőben a most avatott HUSZ Hungarikum Pont szolgált.
A kiemelkedő magyar értékek aktuális bemutatói sorában került sor stílszerűen a dombóvári Gábor Sándor aranykoszorús cukrászmester Magyar Rapszódia nevű egyre szélesebb bonbon-vertikumának, valamint néhány új édességének bevezető kóstolójára és népszerűsítésére.
A díszvendégek és szakmai megszólalók sorában volt például Jakab István, az Országgyűlés alelnöke, Dr. Bagdy Gábor, Budapest Főváros alpolgármestere és Kun Szabó István vezérőrnagy, a Honvédelmi Minisztérium államtitkára.
fotó és szöveg:
- kvj, a HUSZ-HUN alapító tagja -
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 10:16, szerda | Helyi
Cseh Tamás-est Csikóstőttősön – Ingyenes kulturális élmény július 18-án
A magyar könnyűzene egyik legmeghatározóbb alakja, Cseh Tamás dalai elevenednek meg különleges előadás keretében Csikóstőttősön. A program ingyenes, regisztrálni az onk@tolna.net címen és a 74/462-573 telefonszámon lehet.
2026. Június 22. 11:19, hétfő | Helyi
Három baleset is történt Dombóvár környékén az elmúlt hétvégén
Egy esetben könnyű sérülés, a többiben anyagi kár lett az ütközés vége.
2026. Június 17. 09:00, szerda | Helyi
,, Mindenkinek van egy saját óceánja, amin egyszer át kell kelnie”
Az ember, aki átszelte a végtelent – a kaposvári MCC-ben tartott előadást Rakonczay Gábor „Ha nem életveszélyes, értelme sincs” – így látja a világot egy extrémsportoló.
2026. Június 14. 21:24, vasárnap | Helyi
Dombóvár és Simontornya között pótlóbuszok járnak
A pécsi vasútvonal karbantartása miatt Simontornya és Dombóvár között pótlóbusz jár csütörtöktől




