Hírek
2012. Március 22. 05:30, csütörtök |
Helyi
Forrás: MTI
Fegyelmi: ötödével csökkentették a polgármester illetményét
Fegyelmi büntetésként egy évre húsz százalékkal csökkentette Szabó Loránd polgármester illetményét a dombóvári képviselő-testület szerdai, rendkívüli ülésén.
A fideszes többségű testület azért marasztalta el a független Szabó Lorándot, mert 2011 decemberében és 2012 januárjában négy testületi ülésen "vétkesen megszegte az ülés vezetésével kapcsolatos kötelezettségét".
A fegyelmi határozat szerint a polgármester több alkalommal úgy zárta be a testületi ülést, hogy nem bocsátotta szavazásra a napirendet, egyszer pedig az általánostól eltérő tárgyalásra vonatkozó rendelkezéseket szegte meg. A fegyelmi bizottság szerint ezzel "sérültek a demokratikus joggyakorlás keretei".
Szabó Loránd, aki az ülésen "szánalmas színjátéknak" nevezte a fegyelmi bizottság működését, és bejelentette: bírósághoz fordul jogorvoslatért. A város vezetője utalt arra, hogy a decemberben tartott üléseket azért zárta be, hogy megakadályozza a Fidesz-frakciót abban, hogy a saját jelöltjét nevezze ki a dombóvári Szent Lukács Kórház igazgatójának, egy ízben pedig szót adott az MSZP-frakció tagjainak, amire akkor nem lett volna lehetősége.
A fegyelmi ügy tárgyalását követően szerdán másodszor is rendkívüli ülést tartott volna a dombóvári testület, napirendjén a - januárban sikkasztásért jogerősen két év, három évre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélt - polgármester tisztségének összeférhetetlenségét vizsgáló bizottság felállítására tett javaslat is szerepelt.
A hangos szóváltásba torkolló második ülés napirendjét azonban a Fidesz-frakció nem szavazta meg, miután a polgármester - a fideszes képviselők szerint a szervezeti és működési szabályzattal ellentétesen - nem bocsátott szavazásra egy napirendi javaslatot, amely a város 2012-es rendezvénytervéről szólt.
Kerényi Zsolt (Fidesz-KDNP) alpolgármester a meghiúsult ülés után tartott sajtótájékoztatón azt mondta, hogy a polgármester így akarta megakadályozni a tisztségének összeférhetetlenségét vizsgáló bizottság felállítását. Jelezte: a háromtagú bizottság mondhatná ki a jogerős elmarasztaló ítélet miatt a polgármester tisztségének megszüntetését.
Szabó Loránd - aki az ülésen úgy fogalmazott: tisztségének esetleges megszüntetése után "terminátorként fog visszatérni" - az MTI megkeresésére erre úgy reagált, hogy nincs szándékában akadályozni a bizottság létrehozását, ezért javasolta az ülés lezárta után, hogy ezt az egyetlen napirendi pontot tárgyalják meg.
"Nem futamodok meg a bizottság elől, ezt mutatja, hogy péntekre újabb képviselő-testületi ülést hívok össze ugyanezzel a napirenddel" - mondta a polgármester.
MTI
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 17. 11:20, péntek | Helyi
Mit ér az ember? - interaktív előadás lesz a Dombóvári Művelődési Házban
Mikortól ember az ember? Miben rejlik az emberi élet értéke? Van-e olyan, hogy egyik ember élete értékesebb egy másikénál? - Többek közt ezekre a kérdésekre keresik a választ a Dombóvári Művelődési Házban.
2026. Április 15. 00:00, szerda | Helyi
A Dombóvári Szuperinfó legújabb száma oldalunkon már olvasható
Ha szeretné rendszeresen és mielőbb megkapni újságunkat online postaládájába, iratkozzon fel email címével az alábbi oldalon:
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Április 07. 11:33, kedd | Helyi
Veszettség elleni eboltást tartanak Dombóváron
Dombóváron az ebek 2026. évi veszettség elleni kötelező védőoltása az alábbi helyeken és időpontokban történik:

