Hírek
2020. Március 22. 16:48, vasárnap |
Belföld
Forrás: infovárosok - fotó:MTI/Bruzák Noémi
Egyre inkább a tömeges fertőzések felé tartunk, most mindenkinek megvan a maga dolga
A beazonosított koronavírus-fertőzések száma most már napról napra egyre emelkedik, arányaiban egy kicsit nő. Ebben a helyzetben mindenkinek megvan a maga dolga
– fejtette ki Müller Cecília országos tisztifőorvos a koronavirus.gov.hu oldalon
Hozzátéve, hogy az idősnek, a fiatalnak, a hatóságnak, az egyéneknek és mindenkinek, hiszen az egész világra és az egész országra kiterjedő járvány zajlik.
„Mindenkinek meg kell tenni, ami rajta múlik. Nincsenek elkülönült társadalmi csoportok, hanem mindnyájunkra nézve kötelezőek azok a szabályok, amelyek lassíthatják és a megbetegedésszámot alacsonyabbá tehetik. Hogyha betartjuk ezeket, akkor esélyünk van arra, hogy kisebb számú megbetegedéssel megússza Magyarország ezt a járványt, és akkor ellaposodik a járványgörbe és minden intézkedés, amit eddig tettünk idejekorán és arányosan azzal, amire éppen szükség volt, meghozza azt az eredményt, amelyet együtt, közös erőfeszítéssel teszünk” – részletezte.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 11. 06:53, csütörtök | Belföld
Nébih: ismét megjelentek a tűzifacsalók
2025. December 11. 05:00, csütörtök | Belföld
Szőlő utcai ügy: Szombaton demonstrációt tartanak Budapesten
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke tüntetésre hívta követőit a hétvégére, a Szőlő utcai üggyel összefüggésben.
2025. December 10. 07:12, szerda | Belföld
Navracsics Tibor szerint a kormány ott áll az önkormányzatok mögött
A kormány ott áll az önkormányzatok mögött, ha nehézségek állnak elő - mondta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden Budapesten, a vis maior támogatások odaítéléséről szóló okiratok átadásán.

