Hírek
2017. Október 19. 05:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Egy hetedikessel folytatott szexuális viszonyt egy tanár
Nyolc év börtönbüntetésre ítélt a bíróság szexuális visszaélés és pornográfia miatt egy általános iskolai tanárt, aki hetedikes tanítványával folytatott szexuális viszonyt. Az elsőfokú ítélet nem jogerős
- közölte a Budapest Környéki Törvényszék az MTI-vel. A Gödöllői Járásbíróság szerdai zárt tárgyalásán ítéletet hirdetett annak az általános iskolai tanárnak az ügyében, akit szexuális visszaélés bűntettével és más bűncselekményekkel vádoltak.
Ismertették: a vádlott egy kisvárosi általános iskola tanára, a 14 évesnél fiatalabb sértett pedig az intézmény hetedik osztályos tanulója volt, amikor tavaly decemberben bizalmi viszony alakult ki közöttük. A kapcsolat az év elejére - a sértett beleegyezésével - már rendszeres iskolán kívüli találkozásokká fejlődött, később szexuális kapcsolattá alakult. A férfi kérésére a sértett magáról, valamint a vádlott a szexuális együttlétekről pornográf felvételeket készített, fogadott és tárolt a telefonján.
A bíróság a vádlottat bűnösnek mondta ki folytatólagosan elkövetett szexuális visszaélés és pornográfia bűntettében, ezért nyolc év börtönre ítélte, és ugyancsak nyolc évre eltiltotta a tanári foglalkozástól.
Sz. R. vádlott legkorábban a szabadságvesztés kétharmadának letöltése után szabadulhat feltételesen. Az ügyész három nap gondolkodási időt kért, a vádlott és védője enyhítésért fellebbezett.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.

