Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2013. Január 06. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Döcögve, de megkezdték működésüket Békés megyében a járási hivatalok

Döcögve, de megkezdték működésüket Békés megyében a járási hivatalok

Békés megyében a kisebb zökkenők ellenére rendesen tudták fogadni az ügyfeleket. Ugyanakkor a háttérmunka nem volt teljesen zavartalan, péntekig még sok helyen csak pakolták azokat az eszközöket, így például számítógépeket, melyek az önkormányzatoktól a megállapodások értelmében a kilenc járási hivatalnál landoltak - írja a Békés Megyei Hírlap.

Békéscsabán nem merült fel probléma az átalakítások miatt. Az okmányiroda ugyanott működik, ahol eddig, az ügyfeleknek ráadásul pozitívum, hogy a korábbi nyitva tartási idő helyett reggel 8-tól este 8 óráig mehetnek ügyes-bajos dolgaikkal. A járási hivatal megalakulásával szinte csak annyi teendő volt, hogy a békéscsabai körzethez tartózó településekről bevigyék az aktákat.

Orosházán zökkenőmentesen kezdte meg működését a járási hivatal. Az ügyfélforgalom az okmányirodai részen az ilyenkor megszokott nagyságrendű volt, szép számban érkeztek a hatósági osztályra is elsősorban az egyes szociális ellátásokkal: közgyógyellátással, ápolási díjjal, egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság megállapításával kapcsolatosan – tájékoztatott Lustyikné dr. Papp Anikó hivatalvezető.

A Szabadság tér 3. szám alatt, a földszinten található az okmányiroda, az első emeleten a hatósági és a működést támogató osztály. Egy könnyebben megközelíthető helyre, a második emeletre költözik a gyámhivatal. Jelenleg a legfontosabb feladat a szervezeti rendszer megfelelő kiépítése, a települési ügysegédi szolgálat hatékony kialakítása, hogy a szolgáltatások gyorsan és egyszerűbben biztosíthatóak legyenek.

Sarkadon egy A/4-es papírra írták fel, hogy mi hiányzik, a lap nagyrészt megtelt. Az ügyfelek azonban ebből szinte mit sem érzékelnek, szerda óta megy az ügyintézés, igaz, a háttérmunka azért nem teljesen zökkenőmentes. Az átköltözés miatt még aktákat, számítógépeket pakoltak, a sarkadi járáshoz tartozó községekből is csak pénteken dobozolták be az eszközöket, amik a megállapodás szerint átkerülnek az önkormányzatoktól.

Minden kérdőjeles. Kinek kell feladni a levelet? Ki takarít? – vetette fel az egyik munkatárs. Összességében úgy értékelik a dolgozók, az első napok egy próbaidőszaknak felelnek meg, vannak hiányosságok, de fokozatosan beindul a gépezet. Pénteken már volt iktatóprogram is, igaz, négy munkatárs még egy bélyegzőt használt. A volt kisiskola, a járási hivatal épülete makulátlan, tiszta és rendezett, csak be kell lakni és pakolni mindent a helyére.

Szeghalmon minden zavartalanul megy. Az okmányiroda egyelőre maradt a régi helyén, még nem költözött át a Nagy Miklós utcára, ugyanazokkal a munkatársakkal és eszközökkel dolgoznak, mint tavaly is. Az ügyfelek a változásból semmit sem érzékeltek, a megszokott rend szerint folyik az ügyek intézése.

Macsári József polgármester elmondta, amíg a városháza épületében marad a járási hivatal egy része, a rezsi költségei arányosan oszlanak meg. Hangsúlyozta: a legfontosabb, hogy az ügyfeleket mindenben ki lehessen maradéktalanul szolgálni, ezért amiben lehet, segítik a járási hivatal működését.

Címkék: járási hivatal

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld

Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot

A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.

2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld

Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére

2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld

Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán

Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.

2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld

V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért

A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.