Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2017. Október 19. 12:16, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Bemutatták az első 5G kapcsolatot Magyarországon

Bemutatták az első 5G kapcsolatot Magyarországon

Az Ericsson és a Magyar Telekom bemutatta az első 5G kapcsolatot Magyarországon csütörtökön, az Ericsson Magyarország budapesti kutató fejlesztő központjában.

A mobilhálózati kapcsolat másodpercenként 22 gigabites (Gbps) letöltési sebességet ért el.

Éry Gábor, az Ericsson Magyarország vezérigazgatója elmondta: a hálózat integrált rádiótechnikája a jelenlegi mobiltechnológiáknál 20-szor gyorsabb letöltési sebességet tesz lehetővé.

Hozzátette, hogy az 5G szabványosítás első szakasza folyamatban van, várhatóan 2018-ban zárul le, a teljes folyamat 2019-2020-ig tarthat. Az első felhasználási területekre példaként elsősorban az ipari alkalmazásokat említette, például a dolgok internetét (IoT), a robottechnológiával kapcsolatos szolgáltatásokat, és a különböző iparágakat, az autóipart, az egészségügyet, a közszolgáltatást, a mezőgazdaságot.

Közölte: a hálózatot az Ericsson elsősorban az operátoroknak, a mobilszolgáltatóknak fejleszti. Az Ericsson óriási üzleti potenciált lát az 5G-ben és arra számít, hogy 2026-ig 582 milliárd dollár piaci lehetőséget teremt, és a bevételek 35 százalékos növekedését teszi lehetővé.

A jelenlegi 4G hálózatok fokozatosan fejlődnek az 5G technológia irányába, az 5G hálózat indulásakor - ami 2020 előtt nem várható - együttműködik a kettő - mondta.

Kim Kyllesbech Larsen, a Magyar Telekom műszaki vezérigazgató-helyettese elmondta: az új hálózat teljesen új koncepciót jelent, egyesíti a vezetékes és a mobil kommunikációt. A bemutatott technológia már az 5G hálózat szabványosítás előtti verziója. Az 5G koalíció tagjaként együttműködnek a zalaegerszegi tesztpálya infokommunikációs infrastruktúrájának kiépítésében - mondta.

Emlékeztetett arra is, hogy a Magyar Telekom az Ericssonnal, kormányzati testületekkel, egyetemekkel, hálózati berendezések gyártóival és forgalmazóival együtt mind részt vesznek a magyarországi 5G koalícióban és közös céljuk az 5G sikeres magyarországi bevezetése.

Az új hálózat lehetőségei nemcsak a sebességében rejlenek, hanem a beépített hálózati intelligenciában és a más technológiákkal történő együttműködésre való képességben - mutatott rá.

A bemutató 15 GHz-es frekvencia sávban zajlott és 800 MHz-es spektrumot használt.

Címkék: 5g, kapcsolat, mobil, telefon

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld

Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot

A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.

2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld

Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére

2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld

Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán

Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.

2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld

V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért

A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.