Hírek
2013. Június 11. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: mno.hu
Az Opel meghajol a trendek előtt: frissül az Insignia
A konkurencia folyamatos megújulása mellett az Opel zászlóshajóját sem kerülheti el a modellciklus közepén esedékes ráncfelvarrás, így aztán a szeptemberi frankfurti autószalonon vélhetően már az új Insigniát is köreinkben üdvözölhetjük, amely jobban passzol a friss Opelek által kijelölt irányhoz.
Az autó orrát természetesen új hűtőrács és lámpák díszítik majd, igaz, ezek stílusáról még nem sokat sejtetnek a kémfotók. Ugyanakkor a far módosításait nem nehéz magunk elé képzelni, ott ugyanis a Cascada kapcsán már megismert vonalak sugallnak lendületesebb összképet. Talán ennél is fontosabb az enteriőr és a középső műszercsoport forradalma, hiszen a jelek szerint az Opel szakemberei is meghajoltak a trendek előtt.
A Mokka bemutatóján ugyanis a belsőépítészetért felelős mérnökök még azon meggyőződésüket hangoztatták, hogy „egy autó nem lehet iPod”, azaz eszük ágában sincs a dedikált gombokat kompaktabb érintőképernyős felületre cserélni. Csakhogy mindeközben például a Ferrari az Apple kötelékeiből szívja el a szellemi tőkét, s többek között a GM-rokon Chevrolet is az innovációk útjára lépett, így aztán a rüsselsheimiek szintúgy felhagytak a különcködéssel. Legalábbis erről tesz tanúbizonyságot a középen elhelyezett érintőképernyő. Mindeközben az anyag- és összeszerelési minőség fejlődésével is számolhatunk, ám a hajtásláncok nem hoznak nagyobb meglepetést. A korábbiakhoz képest a szentgotthárdi 1,6 literes benzines és dízel erőforrások debütálása bizonyos, azaz a hazai, kiegyensúlyozott benzines SIDI blokk 170 (és akár 200) hatékony paripával repíti majd a kombit és a lépcsőshátú változatokat egyaránt, miközben az 1,6 literes gázolajos első ízben 136 lóerővel (320 Nm) debütálhat az Insigniában.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.

