Városlista
2026. augusztus 18, kedd - Ilona

Hírek

2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Az államtitkár szerint az új lakáshitel árkorlátai megakadályozzák az ingatlanok drágulását

Az államtitkár szerint az új lakáshitel árkorlátai megakadályozzák az ingatlanok drágulását

A fix 3 százalékos lakáshitel programjának árkorlátai meg fogják akadályozni az ingatlanok drágulását a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint.

Panyi Miklós a Facebookon vasárnap, "Üzenet a rémhírkeltőknek" bevezetéssel közzétett videójában azt mondta: a fix 3 százalékos hitel kapcsán nagyon sok baloldali megmondóember, ellenzéki pártvezér azzal riogat, hogy ez felveri az ingatlanárakat, akár 20-40 százalékkal.

Ezzel ellentétesen érvelve kiemelte: Magyarországon több mint százezer olyan eladó ingatlan van, amely belefér a program támogatásába országszerte, mind vidéken, mind a nagyvárosokban, mind pedig Budapesten. Emellett sok ezer olyan eladó ingatlan fog bejönni az ingatlanpiacra, amit eddig azért nem kínáltak eladásra, mert nem voltak vevők.
Emellett csak Budapesten a következő őszi hónapokban több mint 10 ezer olyan lakásfejlesztés fog elindulni, amely az elsőlakás-vásárlók igényeit fogja kielégíteni. Ez jelentős mértékben fogja bővíteni a kínálatot - tette hozzá az államtitkár.

"Nem utolsósorban pedig a programba árkorlátot helyeztünk el. A másfél millió forintos négyzetméter-árkorlát, valamint a 100 és 150 millió forintos árkorlát a lakások és a házak esetén meg fogják fogni az ingatlanok drágulását" - jelentette ki Panyi Miklós.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 18. 14:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: felülvizsgáljuk a 4iG állami szerződéseit és visszaszerezzük a magyar emberek pénzét

Felülvizsgálja a 4iG cégcsoport minden állami vonatkozású szerződését a kormány, és mindent el fog követni, hogy a magyar állam és a magyar emberek pénzét, vagyonát visszaszerezze

2026. Augusztus 18. 14:00, kedd | Belföld

A kormány több beruházás nemzetgazdasági szempontból kiemelt státuszát visszavonja.

A kormány több, jelentős helyi tiltakozást kiváltó beruházás nemzetgazdasági szempontból kiemelt státuszát visszavonja - közölte Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán.

2026. Augusztus 18. 13:00, kedd | Belföld

Dokumentumfilm készül Orbán Viktorról

Személyes hangvételű dokumentumfilm készül Pigniczky Réka rendezésében Orbán Viktor volt miniszterelnök politikai \"átalakulásáról és bukásáról\", a premiert 2027 első felére tervezik - adta hírül a Filmhu.