Hírek
2023. Február 03. 09:26, péntek |
Belföld
Forrás: Időkép.hu
A havazás után jön a szélvihar, akár 100 km/órás széllökésekkel
A Dunántúlon többfelé a 100 km/órát is meghaladhatja a legerősebb széllökések sebessége.
Mozgalmas hétvége előtt állunk - no nem mintha eddig unatkoztunk volna. A pénteki meleg- és hidegfront átvonulása után ugyanis északkelet felől sarkvidéki eredetű, hideg légtömeg zúdul hazánkra, teszi mindezt úgy, hogy a Dunántúlon akár 100-110 km/órás széllökések is előfordulhatnak - írja az Időkép.
Szombaton a délelőtti óráktól kora délutánig lesz a legerősebb a szél, senkinek sem javasoljuk, hogy holnapra kinti programot szervezzen, ellenben azokat a tárgyakat, amiket esetleg felkaphat a szél, érdemes védett helyre tenni. Autónkkal, ha megtehetjük, ne álljunk fa alá, sajnos biztosan törni fogja a szél az ágakat.
Szombat estére valamelyest már veszíteni fog a szél az erejéből, de még akkor is erős lesz.
Fotó: Időkép.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.

